#BYSOL
Baltarusijos Solidarumo Fondas
Apie fondą
Fondo vadovas
Kam mes padedame
Matvey (ne tikrasis vardas) dirbo valstybės įmonėje. Rinkimų dieną, rugpjūčio 9 d., Rinkimų apylinkėje jis perspėjo komisijos narius apie baudžiamąją atsakomybę už klastojimą, pateikė keletą komentarų rinkimų apylinkėje ir parašė prašymą skirti stebėtoją.

Bet Matvey net nebuvo leista balsuoti - policijos pareigūnai jį sulaikė prie būdelės, pirmiausia nuvežė į ROVD, o paskui į IVS. Teisėjas paskyrė jam 15 dienų arešto, nors Matvey namuose turi du mažus vaikus. Ilgą laiką jo artimieji nieko nežinojo, kur jis yra ir kodėl jis buvo sulaikytas.

Išėjęs į laisvę, Matvey dalyvavo mitinguose, eitynėse ir stovėjo solidarumo grandinėse. Ėjau į vyriausybę palaikantį žygį su sumuštų žmonių nuotraukomis. Surinkti parašai pagal vykdomojo komiteto ir prokuratūros kolektyvinius reikalavimus.

Matvey darbdaviai nepraleido tokios aktyvios pozicijos, o spalį jis gavo pranešimą apie sutarties nepratęsimą. Gruodį, dar dirbdamas, jis ciniškai įtrauktas į parazitų sąrašą ir pašauktas į darbo komisiją. O vasarį jie atleidžiami iš žodžių: „Na, tu pats viską supranti".

Mes gauname dešimtis paraiškų iš tokių žmonių kaip Matvey. Vienintelis dalykas, kurį suprantame, yra tai, kad jie turi drąsią širdį, o jų darbdaviai - priešingai. Todėl labai norime padėti atleistiesiems ir jų šeimoms ne tik žodžiais, bet ir pinigais būtiniausiems dalykams.
Anksčiau Janas Solonovičius studijavo BSUIR ir dirbo KGB mokslo ir technikos centre. Lapkričio 1 d., Sekmadienio akcijos metu, jis buvo sulaikytas.

"Kai šalyje prasidėjo protestai, aš taip pat pradėjau išeiti. Supratau, kad tai svarbu ne tik man, bet ir šaliai, nes vyriausybė turi būti pakeista. Ir net jei po pokyčių tai bus sunku mus iš karto, bet tai „žaizda" greitai užgis, ir mes eisime toliau ", - sakė Yangas.

Nuo rugpjūčio jis išėjo beveik į visas eitynes. Todėl vaikinas buvo teisiamas aštuonis kartus - už kiekvieną. Jis turėjo praleisti 114 dienų už grotų, tačiau 85 dienos vakare Yanas buvo netikėtai paleistas. Namuose jis sužinojo: po žiemos sesijos buvo išsiųstas - o kitą dieną išskrido iš Baltarusijos. Dabar jis saugus, sako jis.

"Negaliu tiksliai pasakyti, kur dabar gyvenu, bet esu saugus. Aš einu apsipirkti, gaminu valgį, įprantu prie savarankiško gyvenimo, mokausi kalbos. Artimiausiu metu planuoju stoti į vieną iš Europos universitetų. Aš noriu baigti studijas, o tada - pagal aplinkybes

Niekas jam nesakė, kad Yanas buvo paleistas anksčiau laiko:

"Vakare kameroje atsidarė durys:" Solonovičius, išeidamas. "Nusileidome į pirmąjį aukštą, nuėjome į apžiūros kabinetą. Prie vartų sėdėjęs vyras pasakė:" Jei šauki, grįšite labai greitai. "Pirmas trisdešimt sekundžių aš tiesiog apsižvalgiau, bandydamas suprasti, kas vyksta ir su kuo galėčiau susisiekti. Netoliese buvo įmonė. Aš paprašiau jų telefono numerio.

Galų gale jie mane pavadino „Uber". Į savo frazę: „Grąžinsiu pinigus, kai tik pateksiu į savo šeimą", jie atsakė: „Už viską sumokėta. Ačiū, kad ten buvai ".

Iš CIP Yanas per savo paleistus kalinius perteikė naujienas tėvams, dažnai paprašė knygų: „Populiariausia knyga buvo„ Orwell "1984 metai. Ją kažkaip padovanojo savanoriai, už ką aš jiems dėkoju. yra baltarusių kalba, jo tiražas yra apie tūkstantį egzempliorių. Mes su vaikinais labai atidžiai skaitėme ".

Pokalbio su TUT.BY pabaigoje Yangas paprašė padėkoti BYSOL solidarumo fondui ir žmonėms, kurie sunkmečiu palaikė jį ir jo šeimą.

"Nors aš asmeniškai nepažįstu daugelio iš jūsų, man labai malonu žinoti, kad pasaulyje yra rūpestingų žmonių, pasirengusių padėti, kad ir kaip būtų", - sako Yangas.
Džiaugiamės, kad Yang dabar yra saugus, ir mes tikrai norime padėti kiekvienam studentui, patekusiam į sunkią padėtį.
Politinio kalinio žmona: noriu, kad mūsų vaikai gimtų laisvoje šalyje
Viktorija pasirašė sutartį su Maksimu Pavlyuščiku, kai jis jau buvo kolonijoje. Vaikinas buvo sulaikytas rugsėjo 9-ąją ir nuteistas 2 metams už tai, kad šalia „Puškinskaja" metro stoties parašė „Nepamirškime". Dabar mergina prižiūri sergančią Maksimo motiną ir ketina laukti dukros gimimo.
"Mes planavome vestuves lapkričio mėnesį. Bet jis buvo įkalintas, o vasario 3 dieną pasirašėme su juo ikiteisminio tyrimo įstaigoje.

Rūpestingi žmonės man labai padeda, jie atneša daiktų vaikui. Bet taip, nuo rugsėjo aš kažkaip bandau susitvarkyti pati. Pirmasis mėnuo buvo ypač sunkus, niekas tikrai nepadėjo, tada žmonės pradėjo mokytis apie Maksimą ir mus palaikyti.

Maksimo labai trūksta. Jo tėtis mirė vasarį nuo kavido. O jo motina, 2 grupės invalidė, liko viena, aš dabar ją prižiūriu. O dabar visa tai krito ant mūsų pečių ir mylimojo netektis yra sunki.
Bet mes palaikome Maximą, o kiti žmonės jį taip pat palaiko, darome viską, kad jam ten būtų patogiau. O pervedimai jam kainavo didelį centą. Mes negalime to riboti ir turime padėti tiek, kiek galime. Sunki finansinė padėtis, bet kažkaip susitvarkome. Dabar yra viskas, ko reikia vaiko gimimui, bet nežinau, kaip bus toliau.

Daug girdėjau apie BYSOL fondą, bet iš pradžių nesikreipiau. Tada netyčia užklupau „Instagram", parašiau ir daviau nuorodą į jų grupę, kad padėčiau politinių kalinių šeimoms. Mes pasirašėme, aš pateikiau dokumentus, o fondas mums padėjo.

Morališkai labai sunku. Bet dabar visiems sunku, ypač šeimoms, kurių vaikai buvo nužudyti ir niekas to nedaro. Juos labiau domina įkalinti žurnalistai, kurie transliuoja srautus, tačiau jie nesodina tikrų žudikų. Nežinau, kada šie pokyčiai įvyks, bet aš jų jau noriu. Norėčiau, kad mūsų vaikai gimtų laisvoje šalyje. Kad jie nejaustų to, ką mes dabar jaučiame ".

BYSOL fondas šiandien padėjo daugiau kaip 70 žmonių, įkalintų politiškai motyvuotai, šeimoms. Kai tik mūsų kolekcijoje sukaupta reikalinga 500 eurų suma, mes nedelsdami siunčiame pinigus sąžinės kalinių artimiesiems.

Padėkite šiems žmonėms kuo greičiau gauti paramą.
Dabar Baltarusija eina savo laisvės keliu
Jūs kovojote ir jums pavyko. Baltarusiams nepavyko iš karto. Bet mes tęsiame kovą. Baltarusiams prireikė 30 metų, kad įveiktų baimę, suvoktų savo jėgas ir sukiltų. Palaikydami Baltarusijos išsivadavimo judėjimą, kovojantį už demokratines vertybes ir žmogaus teises, jūs padedate Europai tapti laisva ir demokratiška.
Юридическая информация
Chamber of Commerce number: 80190170
Stichting Belarus Solidarity Foundation
Address: Wilhelmina van Pruisenweg 35, 2595AN 's-Gravenhage, The Netherlands
Made on
Tilda